Wiedza tarnowian o planie zagospodarowania terenu
Okładka tom 11
PDF

Słowa kluczowe

plan zagospodarowania
miasto Tarnów

Jak cytować

ChrabąszczK. (2008). Wiedza tarnowian o planie zagospodarowania terenu. Zeszyty Naukowe Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej W Tarnowie, 11(1), 199-206. https://doi.org/10.25944/znmwse.2008.01.199206

Abstrakt

Koło Naukowe Nieruchomości „DOMUSS”, działające przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, przeprowadziło anonimowe badania ankietowe wśród tarnowian w celu określenia ich wiedzy na temat planu zagospodarowania terenu. Przeprowadzone badanie objęło 125 osób w różnym przedziale wiekowym, kobiet i mężczyzn różnych zawodów i profesji. Zróżnicowanie w zatrudnieniu pomogło przebadać osoby, które mają do czynienia lub są blisko związane z planowaniem przestrzennym, jak też osoby, które nigdy o nim nie słyszały. Pytania były zadawane ludziom na ulicy, a także znajomym członków koła, pochodzącym z Tarnowa i miejscowości blisko związanych z Tarnowem. Ankieta miała na celu zobrazować poziom wiedzy tarnowian na temat planu zagospodarowania przestrzennego. Przeprowadzona ankieta pozwala stwierdzić, iż tarnowianie orientują się w temacie planowania przestrzennego. Wiedzą, czym jest plan zagospodarowania terenu, co zawiera i gdzie się znajduje. Stwierdzili oni jednak, iż dostęp do wiedzy zawartej w planie jest ograniczony, dlatego też wniosek z przeprowadzonych badań jest taki, iż władze miasta powinny ulepszyć konstrukcję planu oraz zadbać o upowszechnianie wiedzy na jego temat wśród tarnowian.

https://doi.org/10.25944/znmwse.2008.01.199206
PDF

Bibliografia

Wiem: portal wiedzy Onet.pl. 2008. Dostępne w Internecie: http://portalwiedzy.onet.pl/10585,,,,planowanie_ przestrzenne,haslo.html [dostęp: 2008-08-28].
Zobacz w Google Scholar

Wikipedia: wolna encyklopedia. 2008. Dostępne w Internecie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Miejscowy_plan_zagospodarowania_przestrzennego [dostęp: 2008-08-28].
Zobacz w Google Scholar

© Copyright by Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie. Artykuły są udostępniane na podstawie Creative Commons Attribution Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Licencja Międzynarodowa

 

Pobrania

Dane pobrania nie są jeszcze dostepne